Warsztaty z chirurgii stawu skokowego - relacja

2018-3-08

Instytut Ochrony Zdrowia był organizatorem warsztatów z chirurgii stawu skokowego. Szkolenie odbyło się w dniach 9-10 i 16-17 lutego br. w jednym z najnowocześniejszych ośrodków edukacyjnych w Polsce.

 

Kierownikiem naukowym spotkania dla podstawowej i zaawansowanej grupy szkoleniowej był ekspert z zakresu ortopedii i traumatologii dr Robert Śmigielski. Warsztaty praktyczne na ludzkich preparatach nieutrwalonych poprowadzili: dr Beata Ciszkowska-Łysoń, dr Julian Dec, dr Daniel Kopko, dr Andrzej Mioduszewski.

 

Uczestnicy szkolenia mieli okazję zgłębić tematykę z zakresu artroskopii i chirurgii stawu skokowego z wykorzystaniem rekomendowanych technik i z zastosowaniem odpowiednich implantów.

 

– Warsztaty na preparatach ludzkich nieutrwalonych, czyli kadawerach, to w chirurgii najwyższy poziom edukacji. Kolejny dostępny poziom to operowanie ludzi. Dzięki takiej formie warsztatów mamy możliwość pokazać uczestnikom kursu jak wygląda operacja niemalże na żywo - mówi dr Robert Śmigielski, kierownik naukowy spotkania. - Instruktorzy są bardzo doświadczeni i stoją obok uczestników kursu, którzy mogą przeprowadzić zabieg operacyjny, od najprostszych do skomplikowanych, np. stawu skokowego. Zagadnienia na szkoleniu dotyczyły kolana i innych stawów. Staw skokowy jest jest „wschodzącą gwiazdą” chirurgii. Warsztaty na preparatach ludzkich dają tę przewagę, że możemy zobaczyć skutki leczenia, czyli bez ryzyka krwawienia i długiego znieczulenia sprawdzić efekt tego, co robiliśmy. To najwyższa forma edukacji - podkreśla dr Śmigielski. - Kłaniam się do ziemi za zorganizowanie nam czegoś takiego. To słuszny kierunek edukacji, obok tradycyjnej. I taką formę edukacji ręka w rękę z instruktorem uważam za najlepszą - dodaje kierownik naukowy spotkania.

 

Warsztaty odbyły się dzięki wsparciu sponsorskiemu firmy Berlin Chemie.

 

 

 

 

Please reload

Wyróżnione posty

Depresja – choroba o różnych obliczach „Nie obawiaj się mówić o tym, co czujesz. Pozwól sobie pomóc.”

July 3, 2020

1/10
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
MAPA STRONY
KONTAKT:

Fundacja Instytut Ochrony Zdrowia 

ul. Filtrowa 70 lok. 5,
02-057 Warszawa

KRS 0000415007
NIP 701-033-76-38

ZNAJDŹ NAS:
  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon

© powołane do życia przez Aga Czarnecka