Za nami trzecie warsztaty z wykorzystaniem nieutrwalonych preparatów anatomicznych

2019-7-04

Warsztaty z podstawowych technik operacyjnych leczenia palucha koślawego, płaskostopia oraz zniekształceń towarzyszących z wykorzystaniem nieutrwalonych preparatów anatomicznych, zorganizowane przez Instytut Ochrony Zdrowia, odbyły się 9 czerwca w jednym z najnowocześniejszych ośrodków edukacyjnych w Polsce.

 

 

 


Kierownikiem naukowym spotkania dla podstawowej grupy szkoleniowej był ekspert z zakresu ortopedii i traumatologii dr Andrzej Mioduszewski, współwłaściciel Kliniki ORTOPEDIKA CENTRUM CHIRURGII SPECJALISTYCZNEJ w Warszawie. Warsztaty praktyczne na ludzkich preparatach nieutrwalonych poprowadzili: dr n med. Paweł Kołodziejski, lek. Krzysztof Bryłka oraz lek. Mikołaj Wróbel.

 

Uczestnicy szkolenia mieli okazję zgłębić tematykę z zakresu podstawowych technik operacyjnych najczęściej spotykanych deformacji przodostopia: palucha koślawego oraz z obszaru profilaktyki i leczenia powikłań po zabiegach operacyjnych palucha koślawego i innych procedurach w obrębie stopy z wykorzystaniem rekomendowanych technik i z zastosowaniem odpowiednich implantów.

 

– To były warsztaty dla lekarzy zainteresowanych szeroko pojętą chirurgią stopy. Tym razem przedstawialiśmy metody korekty bardzo częstego zniekształcenia, jakim jest paluch koślawy oraz zniekształcenia przodostopia - mówi dr Andrzej Mioduszewski, kierownik naukowy spotkania. - Mieliśmy preparat anatomiczny, który nie był sztuczny, i nie była to operacja wirtualna. To był preparat pochodzenia ludzkiego, nieutrwalony, gdzie tkanki nie są zmienione poprzez konserwanty takie jak formalina - podkreśla dr Mioduszewski. - Takie operacje najbardziej przypominają te w realu. Wydaje mi się, że lekarze mieli niepowtarzalną okazję do popełnienia błędów, z których mogli wyciągnąć wnioski, bo najlepiej uczymy się na swoich błędach - dodaje kierownik naukowy spotkania.

 

 

 

Warsztaty odbyły się dzięki wsparciu sponsorskiemu firmy Berlin Chemie.

 

 

 

Please reload

Wyróżnione posty

Depresja – choroba o różnych obliczach „Nie obawiaj się mówić o tym, co czujesz. Pozwól sobie pomóc.”

July 3, 2020

1/10
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
MAPA STRONY
KONTAKT:

Fundacja Instytut Ochrony Zdrowia 

ul. Filtrowa 70 lok. 5,
02-057 Warszawa

KRS 0000415007
NIP 701-033-76-38

ZNAJDŹ NAS:
  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon

© powołane do życia przez Aga Czarnecka