top of page

Warsztaty "Zapalenie zatok przynosowych" - Warszawa

Pierwsza konferencja Akademii Edukacyjnej Instytutu Ochrony Zdrowia z zakresu rozpoznawania i leczenia zapalenia zatok przynosowych. Warsztaty odbędą się 25 października w Warszawie. Zapraszamy lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, lekarzy rodzinnych oraz specjalistów laryngologów, farmaceutów.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Debata ekspertów pt. „Stwardnienie rozsiane – sytuacja pacjentów w województwie łódzkim - ocena, wnioski, rekomendacje

Instytut Ochrony Zdrowia, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, oraz Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego zapraszają na debatę ekspertów pt. „Stwardnienie rozsiane – sytuacja pacjentów w województwie łódzkim - ocena, wnioski, rekomendacje.”, która odbędzie się 25 września 2019, godz. 10:30, w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 251, sala 1.20.

Szczyt Zdrowie 2019

W Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – PZH przy ul. Chocimskiej 24 w Warszawie 12 czerwca br. odbył się VII edycja kongresu Szczyt Zdrowie 2019.

Podczas tegorocznego Szczytu Zdrowie eksperci dyskutowali m.in. o tym, czy system ochrony zdrowia nadąża za postępem technologicznym w medycynie, czy RTR może być wsparciem dla bezpieczeństwa lekowego kraju, czy zmiany wprowadzane w programie POZ PLUS przyniosą nową jakość w opiece nad pacjentami.

Jak ulepszyć opiekę nad osobami z SM? Oczekiwania pacjentów a możliwości systemu ochrony zdrowia

Instytut Ochrony Zdrowia, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Grupa Twardziele oraz konsultant wojewódzki ds. neurologii prof. Jarosław Sławek zapraszają do udziału w dyskusji na temat sytuacji osób chorych na stwardnienie rozsiane w województwie pomorskim. Debata pt. „Jak ulepszyć opiekę nad osobami z SM? Oczekiwania pacjentów a możliwości systemu ochrony zdrowia” odbędzie się 15 maja w Sali Wety Ratusza Głównego Miasta Gdańska przy ul. Długiej 46/47 o godz. 10.30.

Kongres Zdrowia Publicznego 2018

Instytut Ochrony Zdrowia wraz z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Głównym Inspektorem Sanitarnym, Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego PZH, Szkołą Zdrowia Publicznego CMKP, Polskim Stowarzyszeniem Naukowym Zagrożenia Cywilizacyjnego i Zdrowia Publicznego oraz Katedrą Zdrowia Publicznego i Środowiskowego WUM zapraszają na V edycję Kongresu Zdrowia Publicznego, który odbędzie się 6-7 grudnia 2018 roku w Warszawie. Tegoroczny kongres, oprócz dotychczasowego polityczno-systemowego wymiaru, będzie miał przede wszystkim wymiar naukowy. W sposób szczególny chcemy zaakcentować wagę Evidence Based Policy w kształtowaniu polityki zdrowotnej państwa.

Szczyt Zrowie 2018

Zapraszamy na IV edycję Szczytu Zdrowie, która odbędzie się 20 czerwca w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego-PZH przy ul. Chocimskiej 24.

Kluczowe obszary tematyczne kongresu to: miejsce zdrowia w innowacyjnej gospodarce państwa, znaczenie modeli epidemiologicznych i ekonomicznych w procesie podejmowania decyzji – efekty zdrowotne i finansowe, sektor prywatny, sektor publiczny świadczeniodawców – miejsce i znaczenie w nowoczesnym systemie ochrony zdrowia, wykorzystanie doświadczenia pacjentów w tworzeniu innowacyjności w ochronie zdrowia.

Jak mozemy pomóc pacjentom chorym na stwardnienie rozsiane w woj. pomorskim?

Zapraszamy na debatę organizowaną przez Instytut Ochrony Zdrowia we współpracy z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego, Grupą Twardziele oraz Prof. Jarosławem Sławkiem, Konsultantem Wojewódzkim ds. Neurologii, która odbędzie się 8 maja w Gdańsku.

Warsztaty z artroskopii stawu skokowego

W dniach 9-10 i 16-17 lutego odbyły się warsztaty praktyczne na ludzkich preparatach nieutrwalonych.

Uczestnicy szkolenia mieli okazję zgłębić tematykę z zakresu artroskopii i chirurgii stawu skokowego z wykorzystaniem rekomendowanych technik i z zastosowaniem odpowiednich implantów, o różnym stopniu trudności.

Kierownikiem naukowym warsztatów był Dr Robert Śmigielski.

Kompleksowa opieka medyczna nad pacjentami chorymi na stwardnienie rozsiane - Rzeszów

Instytut Ochrony Zdrowia oraz Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego byli organizatorami debaty, która odbyła się 6 marca w Rzeszowie. Podczas spotkania eksperci wraz z pacjentami dyskutowali o aktualnej sytuacji pacjentów w województwie podkarpackim i w Polsce, o możliwościach leczenia stwardnienia rozsianego oraz o tym, jak wygląda relacja pacjenta z lekarzem w kontekście wyboru terapii.

Kompleksowa opieka medyczna nad pacjentami chorymi na stwardnienie rozsiane - Kielce

Instytut Ochrony Zdrowia oraz Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego byli organizatorami debaty, która odbyła się 28 lutego w Kielcach. Podczas spotkania eksperci wraz z pacjentami dyskutowali o aktualnej sytuacji pacjentów w województwie świętokrzyskim i w Polsce, o możliwościach leczenia stwardnienia rozsianego oraz o tym, jak wygląda relacja pacjenta z lekarzem w kontekście wyboru terapii.

Kongres Zdrowia Publicznego 2017

Czwarta edycja Kongresu Zrowia Publicznego odbyła się 7 grudnia 2017 roku w Auli A Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Parterami wydarzenia byli Główny Inspektor Sanitarny, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny oraz Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii WUM.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Zdrowia.

RYNEK SUPLEMENTÓW DIETY - Raport: Bezpieczeństwo / Trendy / Regulacje

Instytut Ochrony Zdrowia oraz Aliant Sp. z o.o. mieli zaszczyt zaprosić na konferencję "Rynek suplementów diety - bezpieczeństwo, trendy, regulacje", która odbyła się 30 sierpnia 2017 r. w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - PZH.

Impulsem dla tego wydarzenia był najnowszy raport Instytutu pt. "Suplementy diety. Pacjent, rynek, trendy, regulacje". W trakcie konferencji przedstawione zostały wnioski z tego raportu.

Szczyt Zdrowie 2017

V edycja Szczytu Zdrowie odbyła się 19 czerwca 2017 roku w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – PZH w Warszawie. Poraz kolejny Szczyt zorganizowany został przez Instytut Ochrony Zdrowia we współpracy z Fundacją Instytut Studiów Wschodnich i Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – PZH. W programie tegorocznej konferencji znalazły się sesje poświęcone tematyce reformy służby zdrowia, polityki lekowej państwa, alokacji środków finansowych, a także hematologii, onkologii oraz chorób zakaźnych.

II Międzynarodowe Forum Medycyny Personalizowanej

Motywem przewodnim II Międzynarodowego Forum Medycyny Personaliowane był wpływ ekonomii na rozwój i możliwości medycyny personalizowanej, wyzwania finansowe i organizacyjne dla systemu ochrony zdrowia wykorzystującego rozwiązania medycyny personalizowanej. Forum miało miejsce 27 marca 2017 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kongres Zdrowia Publicznego

W dniu 24 listopada br. w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbędzie się Kongres Zdrowia Publicznego. Myślą przewodnią Kongresu będzie Zdrowie w polityce każdego resortu – nowe podejście w kontekście Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.

VII Forum Ochrony Zdrowia

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju jest najbardziej prestiżową i skuteczną platformą debaty publicznej w Polsce. W ramach Forum, przy wyłącznej, merytorycznej współpracy Medexpress.pl i miesięcznika „Służba Zdrowia” już od kilku 
lat organizowane jest Forum Ochrony Zdrowia, które co roku gromadzi kluczowych interesariuszy systemu ochrony zdrowia. Organizowana od 1992 roku konferencja stała się jednym z najistotniejszych miejsc spotkań elit polityczno-biznesowych w Europie.

Co roku Forum Ekonomiczne gości premierów, ministrów, Komisarzy Europejskich oraz inne najważniejsze osoby sceny politycznej i gospodarczej naszego kraju. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 6-8 września.

Szczyt Zdrowie 2016

Szczyt Zdrowie, zorganizowany po raz czwarty przez Instytut Ochrony Zdrowia we współpracy z Fundacją Instytut Studiów Wschodnich i Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – PZH, stanowi uznaną płaszczyznę dialogu i komunikacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami systemu ochrony zdrowia.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Zdrowia oraz Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, zaś patronat medialny – Polska Agencja Prasowa.

Szczyt Zdrowie odbył się 20 czerwca 2016 roku w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – PZH w Warszawie.

I Międzynarodowe Forum Medycyny Personalizowanej

Międzynarodowe Forum Medycyny Personalizowanej to wyjątkowa platforma wymiany myśli naukowej i wiedzy praktycznej. To pierwsze tej rangi przedsięwzięcie, które pozwoliło zabrać w jednym czasie i miejscu przedstawicieli nauk medycznych, branży farmaceutycznej, producentów sprzętu diagnostycznego, samorządów zawodowych i terytorialnych, a także polityków i naukowców, którzy są zainteresowani rozwojem medycyny personalizowanej na świecie i w Polsce.

Forum odbyło się 2 marca br. w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie.

Please reload

bottom of page