top of page

Warsztaty z chirurgii stawu skokowego - relacja

Instytut Ochrony Zdrowia był organizatorem warsztatów z chirurgii stawu skokowego. Szkolenie odbyło się w dniach 9-10 i 16-17 lutego br. w jednym z najnowocześniejszych ośrodków edukacyjnych w Polsce.

Kierownikiem naukowym spotkania dla podstawowej i zaawansowanej grupy szkoleniowej był ekspert z zakresu ortopedii i traumatologii dr Robert Śmigielski. Warsztaty praktyczne na ludzkich preparatach nieutrwalonych poprowadzili: dr Beata Ciszkowska-Łysoń, dr Julian Dec, dr Daniel Kopko, dr Andrzej Mioduszewski.

Uczestnicy szkolenia mieli okazję zgłębić tematykę z zakresu artroskopii i chirurgii stawu skokowego z wykorzystaniem rekomendowanych technik i z zastosowaniem odpowiednich implantów.

– Warsztaty na preparatach ludzkich nieutrwalonych, czyli kadawerach, to w chirurgii najwyższy poziom edukacji. Kolejny dostępny poziom to operowanie ludzi. Dzięki takiej formie warsztatów mamy możliwość pokazać uczestnikom kursu jak wygląda operacja niemalże na żywo - mówi dr Robert Śmigielski, kierownik naukowy spotkania. - Instruktorzy są bardzo doświadczeni i stoją obok uczestników kursu, którzy mogą przeprowadzić zabieg operacyjny, od najprostszych do skomplikowanych, np. stawu skokowego. Zagadnienia na szkoleniu dotyczyły kolana i innych stawów. Staw skokowy jest jest „wschodzącą gwiazdą” chirurgii. Warsztaty na preparatach ludzkich dają tę przewagę, że możemy zobaczyć skutki leczenia, czyli bez ryzyka krwawienia i długiego znieczulenia sprawdzić efekt tego, co robiliśmy. To najwyższa forma edukacji - podkreśla dr Śmigielski. - Kłaniam się do ziemi za zorganizowanie nam czegoś takiego. To słuszny kierunek edukacji, obok tradycyjnej. I taką formę edukacji ręka w rękę z instruktorem uważam za najlepszą - dodaje kierownik naukowy spotkania.

Warsztaty odbyły się dzięki wsparciu sponsorskiemu firmy Berlin Chemie.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page